ZODYAKTA YENGEÇ BURCU

ZODYAKTA YENGEÇ BURCU

Zodyak burçlar kuşağıdır. Her biri otuzar derecelik on iki bölümden oluşur. Zodyak kuşağında oniki ev ve burç vardır. Yengeç Burcu zodyak kuşağında ikizler burcundan sonra gelir. 21 Haziran - 22 Temmuz tarihleri arasında doğanların burcudur. Yengeç burcu su grubunun öncüsüdür. Cinsiyeti dişil, karakteri soğuk ve nemli, yönetici gezegeni ise Aydır. Mevsim olarak yaza, meyvelerin olgunlaştığı döneme rastlar. Öncü niteliğiyle zodyak kuşağının önemli köşe evlerinden dördüncü evin sahibidir. 4 - 10 ekseninde Oğlak burcuyla karşıt burçtur. Şanslı günü pazartesi, şanslı sayısı 2 dir. Rengi ise gümüş, gri, metal ve eflatundur.

Yengeç burcunun genel özellikleri şöyledir: Yengeçler içe dönüktür. Manevi duyguları gelişmiştir. Duygusal, hassas ve kuruntuludur. Yengeç her konuda alıngan olabilen, hayal gücü gelişmiş, sadık ve temkinli bir kişilik sergiler. Yengeç Burcunun sorumluluk duyguları çok gelişmiştir. Haritada dördüncü evde yuva, ev, aile ve vatan teması işlenir. Bu evin sahibi olarak bu konular yengeç burcunu ifade eder.


Yengeç burcu olan kişiler genellikle yumuşak huylu, duygusal kişilerdir. Çevrelerindeki insanlardan da bu konuda hassasiyet beklerler. Çok düşünceli ve anlayışlı olmalarına rağmen aşırı alıngandırlar. İyi kalpli ve yardımseverdirler. Genellikle duygularını saklarlar, zaman zaman neşeli olabilirler. Yengeç burcu insanları koruyucu bir anne özelliğine sahiptir İlişkilerinde sabırlı ve kararlıdır. Evine, yuvasına değer verir, insanlara karşı sadık ve güvenilirdir. Yengeç burcu insanları para konusunda ise tutumlu ve temkinlidir. Paranın hesabını çok iyi yapar, gereksiz para harcamaz. Her zaman duygularıyla hareket eder, değişken ruh halinden dolayı kendini bazen yorgun bazen de çok enerjik hisseder. Ruh halinden dolayı karamsardır. Şüphecilik ve güvensizlik duygusundan dolayı her şeyi sorgular kolay güvenmez, güvendiği kişileri de çok güzel koruma altına alır. Kırılgan yapıya sahiptirler, detaycılıklarından dolayı kimsenin fark etmediği durumlarda bile çok kolay kırılgan olabilirler. Yengeçler kıskançtır. Bu sebeple zihinleri sürekli senaryo üretir. Hayal güçlerinden dolayı zihinleri hep düşünce halindedir. Kendi bildiğine inanarak evham yaparak kendilerini hasta ederler, en çok psikolojik tedavi görenler bu burçtan olur. Vatanı ve ailesiyle ilgili bağları da çok güçlüdür. Anneliğe çok yatkındırlar. Yengeçler evlilik için ideal kişilerdir. Adeta dünyaya geliş sebepleri çocuk sahibi olmaktır. Anneye babaya çok düşkündürler. anne ve babalarına laf söyletmezler. En büyük sınavları da anne ve babadan gelir. Zihinleri hep düşünür ve kurgular, kişilerin bilinçaltıyla oynayabilirler. Yengeçler savunmacıdır. Sevdiği ile etrafına adeta duvar örerler. Sezgileri çok güçlüdür. Aşırı duygusallığı zarar verebilir. Kolay küsüp kırılmaları ise zorluk yaratır. Duygusal şantajcılıkları vardır. "Sen yaparsan, bende yaparım" diyen intikam alma, zarar verme huylarına da sahip olabilir. Şantaj yoluyla kendilerini kurban durumuna sokarlar. Objektif olamazlar. Su grubundan oldukları için depresiftirler. Kendilerini bu duygudan kurtarmaları oldukça uzun tedavi süreci gerektirebilir. Pasiftirler, girişimde bulunmak yerine kışkırtıcı olurlar. Haritanın dördüncü evinin, "dip ev" olma özelliğinden dolayı sırlarını dışa vurmazlar, içlerinde taşırlar. Manipülatif olmaları da onların zayıf yanlarını oluşturur.


Yengeçlerin empati yeteneği çok yüksektir. Vicdanlıdırlar. Başkalarının acısını ve ızdırabını hissederek onları iyi anlarlar, bu yüzden evlilik için ideal kişilerdir. Yengeçlerde biriktirme özelliği de vardır. Para biriktirmeyi severler. Yengeç erkekleri ,tam bir ev kuşudur. Keyif yapmak yan gelip yatmak en büyük zevkleridir. Bir başka özellikleri ise anne kuzusu olmalarıdır. Sahip olduklarını asla bırakmazlar. Yengeç erkekleri, eşlerini inanılmaz şekilde sahiplenir. Kıskançtırlar, eşlerinin ellerinden kaçmasından korkarlar. Yengeç kadınları da evlerine düşkündür. Kendilerini en rahat hissettikleri yer evleri, yuvalarıdır. Yemek yapmaktan ve sessiz sakin ortamlardan, su kenarlarında yaşamaktan çok zevk alırlar. Tuttuklarını asla bırakmazlar. 


Yengeçler İkizler, Yay ve Kova burçlarıyla anlaşamaz. Yengeçlerin anlaştığı burçlar ise Akrep, Balık ve Oğlaktır.


Yengeçlerin fiziksel bağlantılı olduğu, vücutta hassas olan organları ise göğüsleri ve mideleridir. 


Yengeçlerin ilgili olduğu meslekler ise, sosyal uğraşı gerektiren meslekler; doktorluk, yaşlıların bakımıyla ilgili işler, hemşirelik, psikologluk, anaokulu öğretmenliği, oyunculuk, şairlik, yazarlık, sanat tarihi ve yemek kültürüyle ilgili meslekler, cemiyetlerle ilgili iş alanlarıdır.


Bir harita üzerinde bulunan gezegenler, burçlar ve açılar oldukça önemlidir. Kişinin Karakterini ve yaşam içindeki yolunu belirler, yaşamımızı kolaylaştırır. Güvenilir bir astrolog tarafından yapılan kişisel harita analizi önemlidir. İyi ve güvenilir bir harita analizi için Lunaris Astroloji Okulu'nu önemle tavsiye ederim.

 

Astrolji Rehberiniz, 

Şennur Avcıoğlu