ZODYAKTA ASLAN BURCU

ZODYAKTA ASLAN BURCU

Aslan Burcu, Zodyak kuşağında 23 Temmuz- 22 Ağustos tarihleri arasında doğanların burcudur. Zodyakta Yengeç Burcundan sonra gelir. Beşinci evin gerçek sahibidir. Yönetici gezegeni Güneştir. Elementi ateştir. Ateş grubunun sabit nitelikli burcudur. Cinsiyeti erkek, karakteri sıcak ve kuru; uğurlu günü pazardır. 1 ve 4 uğurlu sayılarıdır. Aslan Burcunun uğurlu taşları: Kaplan gözü, Kehribar, Akik, Onix ve Topaz taşlarıdır. Aslan Burcunun mevsimsel bağlantısı meyvelerin olgunluğa eriştiği mevsime rastlar. Burcun sabit özelliği nedeniyle öncü burçların fikirlerini alıp somut hale dönüştürürler. Vücutta fiziksel bağlantısı olan yerleri kalp, sırt, omurilik ve dolaşım sistemidir. Aslan Burcunun arketipi 'Kral olmak'tır.  Aslanda benlik duygusu çok yüksektir ve bu burçtan olan kişilerin duyguları abartılıdır. Liderlik özellikleriyle ön plana çıkan Aslan burçları, yüksek benliğe sahip oldukları için gururlu ve kibirli olmakla beraber dışa dönük zeki, eğlenceli ve kurnaz insanlardır. Aslan burçları pohpohlanmak ve övülmekten çok büyük haz duyarken, yaptıkları işlerle gururlanmayı da sever.  Haritada Aslanın bulunduğu evde ego ve kibir de bulunduğundan bu evde zorluklar bulunabilir. Ancak ego ve kibir terk edilebilirse kişiler bu evdeki olumsuz etkilerden korunabilir.


Aslan Burçları cesur, kibar, cömert, sadık, koruyucu, dobra ve eğlenceli olmak gibi olumlu özelliklere sahiptir. Aslan, bulunduğu beşinci evin özelliğinden dolayı yaratıcılığı ve sahneyi temsil eder. Beşinci ev ayrıca çocuklar, kumar, şans oyunları, eğlence, aşk, kısa süreli sevgililerin de sorgulandığı evdir. Bu ev ayrıca yaratıcılığın ve sahnenin sorgulandığı evdir. Aslanlar doğuştan sanatçı ve liderdir. Aslan burçları abartılı duyguları ile beraber ışık ışıktır. Bu nedenle girdiği her  ortamda  dikkat  çekerler. Aslanların sıcak kanlı, cana yakın ve hayat dolu oluşu ateş elementinin etkileri nedeniyledir. Bu burcun insanları zorlukları çözebilecek  bir zekaya sahiptir. Zor ve karmaşık  durumları kolayca çözüme ulaştırılabilirler. Aslan yüksek  özgüveniyle sakin ve kararlı hareket ederek, iyi bir planlamayla hedefe ulaşır. Aslan cömert ve etkileyici davranışlar sergilemekte de oldukça ustadır. Aslanları altın, pırlanta, ipek gibi lüks sayılan ihtişamlı ışıltılı gösterişli her şey cezbedebilir. Lüks ve ihtişam aslanlar için yaratılmış diyebiliriz. Aslan cömert ve etkileyici davranışlar sergilemekte oldukça ustadır. Organizasyon yapmakta  çok yeteneklidir.  Özgüveniyle sakin ve kararlı hareket ederek, planlama yaparak hedefe ulaşıp hedeflediği başarıyı elde eder. Aslan burçları özgür iradelerini kullanarak çalışırsa çok başarılı olurlar. 


Aslan burcu insanları kendilerini yetiştirmiş, zorlukları aşıp başarıya ulaşmış kişilerdir. Onlar için yaşam, coşkulu gösterilerini sergilemeleri gerektiği bir sahnedir. Sahne ve alkış insanları olmaları nedeniyle, giyimleriyle ya da sesleriyle fark edilmek isterler. İyi tasarımcılar olabilirler. Sezgisel ve iyimser davranan Aslan Burçları; tutkulu, zevkli, candan, şakacı, neşeli, cömert, yardımseverdir. Aslanın cinsel enerjisi de güçlüdür. Aşk hayatında aktif ve girişimci davranırlar. Aslan burçları evliliklerinde ailelerine düşkündürler. Büyüleyici, neşeli ve çocuksu kişilikleri nedeniyle çekici görünürler.


Aslan Burçlarının problemli alanlarına da biraz değinmek gerekir. Küçük ve sıradan günlük işlerle uğraşmaktan hoşlanmayan Aslanlar, egolarına güvenip azametli ve  gururlu kişilik sergileyerek narsist, megaloman, ve kibirli bir yapı sergiler. Kendi istek ve arzularını ön planda tutarak başkalarının isteklerini görmezden gelebilirler. Aslanlar etrafındaki insanları hor görüp, bireylerin değerini görmezden gelerek kendisini lider olarak gösterir. Aslanın hayat sınavı kibirden olur.  Başkaları tarafından onaylanmak, hayranlık görmek istedikleri için eleştirilmekten hoşlanmazlar hatta nefret edebilirler. Yapay, baskıcı ve kaba yanlarının yanı sıra duygusal incelikten yoksun olabilirler. Aslanlar rahatlarına düşkündür. Bu nedenle baskı ve disiplinden hoşlanmazlar. Yeterli enerjileri yoksa performansları düşük olur. Aslanlar kibir ve özgüvenleri nedeniyle yönetilmeyi sevmeyen aksine yönetmeyi severler. Sağlık alanındaki sıkıntıları ise alerjik yapıları olabilir. Bu burcun insanları özellikle güneşe karşı hassasiyet gösterebilir. Kaliteden ödün vermeyen Aslan Burçları ağır baharatlı kokuları, büyük, gösterişli, ihtişamlı evleri severler.


Aslan Burcu ile ilgili diğer bazı özellikler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

* Aslanların anlaştığı burçlar; Yay, Koç, İkizler, Aslan Burçlarıdır

* Aslanlar, Yay Burcunun eğlenceli, neşeli, özgürlükçü, maceracı yanlarıyla anlaşabilir 

* Aslanlar, Koç Burcunun enerjik, biraz bencil, tutkulu yanlarıyla anlaşabilir.

* Aslanlar, İkizler Burcunun zeki, neşeli, eğlenceli ve bağımsız yanlarıyla anlaşabilir.

* Aslanlar, Aslan Burçlarının cesur ve yaratıcı yanlarıyla anlaşabilir

* Aslanlar, Su grubu burçlarıyla ve Oğlak, Boğa, Başak Burçlarıyla anlaşamaz.

* Aslan canlı ve iddialı renklerden hoşlanır. Aslanın rengi sarıdır. Altın rengi, koyu sarı ve turuncu Aslan Burcunun tercih ettiği renklerdir.

* Aslanların uğurlu taşları sitrin, kaplan gözü, ametist taşlarıdır.

* Aslanın başarılı olabileceği meslekler: Oyunculuk  organizasyon yönetimi, fotoğrafçılık, pilotluk, mühendislik, doktorluk, askerlik, okul müdürlüğü, politika, tekstilcilik, iç mimarlık, ticaret, kozmetik, altın ve mücevhercilik gibi mesleklerdir.


Bir harita üzerinde bulunan gezegenler, burçlar  ve açıları oldukça önemlidir. Kişinin karakterini ve yaşam içindeki yolunu belirler, yaşamımızı kolaylaştırır.Güvenilir  bir astrolog tarafından yapılan kişisel  harita analizi önemlidir. İyi ve  güvenilir bir harita analizi için Lunaris Astroloji Okulu'nu önemle tavsiye ederim.

          

Astroloji Rehberiniz,

Şennur Avcıoğlu