ZODYAK KUŞAĞINDA BOĞA BURCU

ZODYAK KUŞAĞINDA BOĞA BURCU

Boğa burcu zodyak kuşağının ikinci burcudur. 20 Nisan - 20 Mayıs tarihleri arasında doğanların güneş burcu  Boğa burcudur. Boğa burcu, Koç burcundan sonra gelir. İkinci evin gerçek sahibidir. 


Boğa burcunun sembolü bir daire ve tepesine ters konmuş bir yarım daire şeklindedir. Boynuzlu boğa kafası görünümünde düşünülebilir. Yönetici gezegeni VENÜS dür. Venüs güzelliği ve aşkı temsil eder. Venüs gezegeninden dolayı aşk, cazibe, güzellik, yaratıcılık  burcudur. Toprak grubundan olduğu için zodyak'ın temel burçlarından biridir. Cinsiyeti dişi,  karakteri soğuk ve kurudur. Yapısı melankolik ve içe dönüktür. Uğurlu günleri pazartesi ve cuma; uğurlu rengi yeşil ve pembe; uğurlu sayıları ise 6 ve 4 dür. Uğurlu taşları: pembe kuvars, safir, yeşim ve turkuaz taşıdır. Boğa burcu dengeleyici, güvenliği sağlayıcı özelliğinden dolayı ayakları yere sağlam basan bir burçtur. Pratik ve gerçekçi bir yapıya sahiptir. Boğalar için para kazanmak önemlidir. Sabırlıdırlar hiç sıkılmadan yıllarca  aynı projede çalışarak para kazanabilirler. Değişkenliği ve eleştirilmeyi sevmeyen boğa burçları sadık ve güvenilirdir. İlişkileri de yürekten ve samimidir. Boğa burcu dört sabit burçtan biridir. Sabit burçlar öncü burçların belirleyip öne sürdüğü fikir ve işleri somut hale getiren burçlardır.  Boğa burcu elle tutulabilir, gözle görülebilir maddi değerlere önem verir. Aç gözlü ve stokcudur. Kıtlık bilincine sahip bir burçtur. Bütün unsurlar kendinde olsun ister, İstikrarlı ve rutindir. Köklenmeyi, sabitlemeyi simgeleyen bir burçtur. Boğalar, özellikle maddesel,  parasal konularda güçlü olmayı bilen bir yapıya sahiptir. Risklere karşı kendilerini koruyan bir yapıları vardır. Gelenekseldir. Boğalar, mevsim olarak bitkilerin kök saldığı güçlendiği bir döneme rastladığı için güçlü karakterlerdir.  Boğalar iki farklı yapıda olabilirler.  İnatçı ya da  hantal olabilirler. Ya çayırda otlarken  gevşemiş  boğa gibidirler ya da  güreşe hazırlanan bir boğa gibi coşkuludurlar. Yaptıkları işi küçük aşamalarla uğraşarak hedefe sabırla ulaştırırlar. Uzun süreli arkadaşlık ve  sevgililik de boğalara has bir meziyettir. İnatçılıkları olumsuz gibi görünse de başarılı sonuca ulaşmakta  işe yarar. Boğalar  rahatlarından ödün vermezler. Vurdumduymazlardır.


Boğaların güçlü yönleri: Kararlı, azimli, alçak gönüllü ve pratik olmalarıdır.  Başkalarıyla çalışmaktan hoşlanan bir yapıları da vardır. Düşünceleri somuttur. Kafa karıştıran fantazi fikirlerden hoşlanmazlar. Bir objeyi sorgulayarak mantıksal kararlar verirler, sadık ve  güvenilirdirler. Davranışları doğal, yumuşak başlı, sosyal ve şefkatlidir. Derin dostluklar kurmayı, birlik beraberlik içinde olmayı seven gerçekçi  kişilerdir. Sadakatli, paralı ve güçlü kişileri severler.


Problemli alanları ise, tembel ve üşengeç olmalarıdır. Aşırı zevke düşkündürler. Genellikle dürtülerinin esiridirler. Yeme güdüleri çok güçlüdür. Oburdurlar, diyet yapmada zorlanırlar. Maddi arayışa düşkündürler. Tek yönlü düşünen, inatçı, geç anlayan, soyut kavramlardan hoşlanmayan, soğuk ve kayıtsız kişilerdir.. Fazla ihtiyatlıdırlar. Sahip olma istekleri çok yüksektir. Kıskançlık ve açgözlülükleri vardır. Karar vermekte zorlansalar da karar verdiklerinde vazgeçmezler. Kontrollü ve inatçıdırlar. Öfkeleri aşırıdır. Tepkileri çok sert ve şiddetlidir. Taviz vermeyen yanları olumsuz yanlarıdır.

           

Boğalar, yaşamdan keyif almayı sever. Boğa burçlarının  boyun, boğaz, omuzlar, ense, çene, ağız ve yemek borusuyla fiziksel bağlantıları vardır. Hormonal kadın hastalıklarına da yatkındırlar. Hastalıklara karşı dirençli yapıları vardır. Doğayla barışık burçlardır. Sağlık onlar için önemlidir. Yogayı, sporu, dansı,  bahçeyle, çiçeklerle, hayvanlarla uğraşmayı  severler.

Zarif ve duygusal özellikleri  vardır. Lüksü  ve ihtişamı severler. Güzel bir stile sahiptirler. Kaliteyi ve sanatla ilgili her şeyi severler. Güzel giyinmek, güzel bir müzik, güzel bir restoranda  yenilen yemek,  doğada kamp yapmak gibi zevkleri vardır. Acele ettirilmekten hiç hoşlanmazlar engellenmek ve ani değişen kararlar almak, parayı israf etmek, güvensizlik en sevmedikleri şeylerdir. Yaratıcı ve uzlaştırıcı yapılarından dolayı takım işlerinde başarılıdırlar. Entrikalardan  nefret ederler  son derece nettirler. 

Mal Mülk edinmekle ilgili işler, toprakla uğraşmak, tarım, bahçecilik, mimarlık, emlak işleri, bankacılık, borsa işleri, politika ilgi duydukları işlerdir. Zevke ve yemek yemeye düşkün oldukları için gastronomi, otelcilik, moda, kozmetik, kuyumculuk, sanatsal işler, resim, müzik,  heykel, arkeoloji, etnoloji, tarihle ilgili araştırmalar, doğayla ilgili işler, el sanatları, fotoğrafçılık, doğa ve dağlar ilgilendikleri  alanlardır.


Bir harita üzerinde bulunan gezegenler, burçlar ve açılar oldukça önemlidir. Kişinin karakterini  ve  yaşam içindeki yolunu belirler, yaşamımızı kolaylaştırır. Güvenilir bir Astrolog  tarafından yapılan  kişisel harita analizi  önemlidir.  İyi ve güvenilir bir harita analizi için Lunaris Astroloji Okulu'nu önemle tavsiye ederim.

    

Astroloji Rehberiniz,

Şennur Avcıoğlu