Satürn Uranüs Karesi Ve 15 - 21 Şubat 2021 Haftası

  • Anasayfa
  • Blog
  • Satürn Uranüs Karesi Ve 15 - 21 Şubat 2021 Haftası
Satürn Uranüs Karesi Ve 15 - 21 Şubat 2021 Haftası

SATÜRN URANÜS KARESİ VE 15-21 ŞUBAT 2021 HAFTASI  

Astrolog Arif AYDIN 

https://youtube.com/c/arifaydin 

https://astroarif.com/blog


Merkür geri hareketi Jüpiterle kavuşum yaptı - Kova Yeni Ayın da mutlul marjinal ve güzel haberler alabilirsiniz. Satürn ve Uranüs  bu yılın ilk kare açısını yapacak buda ciddi bir gerginlik anlamına geliyor. Satürn Uranüs karesi  isimli bir video daha yapacağım orda daha geniş bilgiler vereceğim. Bu hareket bu yıl 3 kez tekrarlayacak .

İlk satürn uranüs karesi  15- 21 şubat haftası

İkincisi haziran 15 haziran haftası 

3 üsü 24 aralıkta …

Bu gergin enerjiler dananın kuyruğunun koptuğu zamanlar denilebilir… Özellikle yukarıda bahsettiğim 3 tarihte alım satım yatırım yapanlar için dikkat edilmesi gereken bir zamanlar. 


Bu kare açı  Mevcut deneyimler, klişe gelenekler ve standart düşüncelerin ve sistemlerinin kökten değişmesi gereken konularla ilgilidir. Değişimin uzun bir süreçte gerçekleşeceği olguların ilk ve önemli bir dürtüsü bu pazartesi akşamı başlıyor. 


Bazı insanlar gücünü paradan alır. Parası varsa kendini güçlü hisseder yoksa güçlü hissedemez . İnsanın kendisini güvende hissetmesi için aslında paraya ihtiyacı yoktur. Güvende hissetmek biraz daha psikolojik bir olgudur. Kale gibi korunan evlerde yaşayıp korkudan tir tir titreyerek yaşayan insalar vardır. Tam tersi Gece konduda yaşayıp kapısının kilitlenmesi asla mümkün olmayan insanlar vardır. 


Bu iki grup insan arasındaki fark birinin kaybedeceği şeyler çokken diğerinin kaybedeceği pek bişeyi yoktur. Demekki insanı güvende hissettiren şey bu dünyadaki dünyalıklara ne kadar tutunduğu ile ilgilidir. Hani denir ya mezara mı götüreceksin. Götüremeyeceğinizi bildiğiniz halde mal toplamaya devam ederseniz. Sizin bu güvenlik ihtiyacınızın tamamen psikolojik bir ili füzyon olduğunun göstergesidir.  Kurandada der ki şeytan sizi fakirlikle tehdit eder. 


Evet bu dönem böyle bir dönem kendinizi güvende hissettiğiniz konfor alanınız ve statükonuzun artık tehlikede olduğunu  artık bazı şeyleri değişmesi gerektiğini anlatan bir dönem. 


Hayatınıza girenler olduğu gibi çıkan şeylerde olmak zorundadır.  Kendinizi geliştirmek ve kendinizi hakiki bir güven hissiyatına erişebilmeniz için maddiyata değil  bilgiye ve erdeme  ihtiyacınız var.

Eğer gücünüzü yaradana değlide maddiyata bağlarsanız her seferinde daha demekten ve her seferinde bir o kadar içsel acizlik yaşamaktan başka şansınız kalmaz… 

Uranüsün boğa da olması ben merkezci bireysel bir ekonomi bireysel bir zenginlik algısını tamamen topluma yayılması gerekliliğini anlatıyor. Yani zenginliğin ve güvende hissetmenin bilgi sayesinde herkese ulaşması için mevcut sistemi yıkılması için atak yapıyor…

Bunu yaparken kendini beğenmişlik ve kural tanımazlık ilkesinden ötürü büyük bir kaos çıkıyor. Kova burcunda bulunan bir çok gezegene kare açı atıyor.  Kova burcundaki gezenlerde özellikle de satürn burda önemli bir ayrıntıyı ifade ediyor. 


Satürn kanun kural disiplin sorumluluk anlamına gelir. Kova burcunda bulunan satürn bu sert mizacı ile uranüsün boğa burcundaki bu asi tutumuna karşı çıkıyor… kurallar var kanun var diyor. Bu ikisi orta noktada buluşuncaya kadar bir çok kişi kendi içinde bu gezegenlerin bulunduğu hayat alanlarında orta noktayı buluncaya kadar bu gerginliği sürdürecek… içsel bir anarşi ve yıkım isteği yaratabilir. 

Aynı şekilde ülkelerdeki toplumsal protestolar ayaklanmalar tarzı durumlarıda yaşayabilirsiniz…

Başka bir deyişle biraz hayatınızdaki değişmezleriniz kanunlarınız olmassa olmazlarınız esnemek zorunda esnemezse kırılacak zaten.

Çünkü şu anda satürnün bastığı zemini Uranüs yönettiyor… 

Yani kanunlar kurallar halk için insanlar için insanlığın gelişmesi için var. 

Kurallar adetler töreler gelenekler için insan yok. 

Hani deniliyor ki halkı yaşat ki devlet yaşasın. İşte mesele tamamen bu. Hiç bir şey için insanlığınızdan ve özgürlüğünüzden vaz geçmeyin ama başkalarının hakkına girmediğiniz ve anarşiye kaçmadığı sürece…

Anlayış ve esneklik yıkımın önüne geçebilecek tek şeydir. Gelenek görenek adet töre ve doğrularınıza bir bakın ve artık size hizmet etemediği halde sıkı sıkıya bağlı olduğun bu kuralları bu hayat düsturlarını yumuşatın. 

İşte satürn uranüs karesinin açılımı budur arkadaşlar…


İlişki / Aşk:


Bu dönemki aşk konularındada marjinal fikirleri olan farklı düşünen tiplerle karşılaşabilirsiniz. Bazen insana çekici gelen şey karşınızdaki kişinin dış görünüşü değil zekasıdır. 

Yalnız farklı ve marjinal elden örneksiz fikirleri olan aşklar bazen toplum içinde dayanılmaz ve kabul edilemez gelebilir. İşte tam bu noktada aşktaki sabrınız denenebilir… Sabrın sonu selamettir denir ama sizin ki ne kadar selamet olur oda ayrı bir konu. En iyisi insanları yargılamadan oldukları gibi görmeye çalışmaktır.