Öngörü Teknikleri 1

Öngörü Teknikleri 1

ÖNEMLI ÖNGÖRÜ TEKNIKLERI
Natal haritanızda ki, sekstil açı hariçvdiger tüm açılar ölmeden önce sizi mutlaka bulur.
Yani burdaki veya şurdaki açıyı ben yaşamadım diye birşey yok, daha yaşamadiysanız henüz zamanı gelmemiştir.
Bazen de şoyle bir durum oluyor, o açıların etkileriyle hayatının her safhasında kişi sürekli karşılaşabiliyor. O an için farkinda oluyor veya olmuyor, fakat astroloji konusunda ilerleme kaydedenler dönüp geçmişe baktıklarinda o acılarin onları yoklayıp durduklarını anlıyorlar.
Size ikinci önemli bir bilgi daha vericem,
Hayatınızda önemli kararlar alma durumları olur, evlenmek, çocuk yapmak, ameliyat olmak, ev araba arsa vs. satiın almak gibi, işte bu önemli kararlarınizı almadan önce transit haritanızda ilk bakacağıniz yer yükseleninizin ne durumda olduğudur.
Ikinci bakacağıniz yer ise transit ay düğumlerinizin ne durumda olduğu ile natalinizdeki ay düğümlerinizin açılarıdır.
Ayrıca mesleki baslangıçlarınız için transit jüpiter ve saþurn'e, ilişki başlangıçlarınız için ise transit ay ve venüs'e dikkat edin.
Insanın yükselen burcu ile yükselen burcunun yönetici gezegeni ve 1.ev durumu, dış görünüşünü, sağlığını, hastalıkları yenebilme dirayetini ve hayatta kalma gayretini anlatır.
1.evin yönetici gezegeni olan mars, 6.evin yönetici gezegeni olan merkürden daha rahatsa kişi hastalıkları atlatma konusunda daha şanslıdır, fakat haritada hem.mars hem merkur sikintıdaysa hastalıklarla hayat boyu bocalaması kaçınilmazdır.
Eğer satürn 1.evde olup çok rahat bir yerlesimdeyse,(açı kavusum vs.) Özellikle de, jüpiter venüs ay ve güneş ile veya bunların herhangi birinde güzel açısi varsa kişi dayanıklı bir bünyeye sahip demektir.
Bi insanın yükselen burcu vücudunun hangi bölümuyle ilgiliyse, meselâ yükselen koç baş, yükselen boğa boyun, yükselen ikizler sinir sistemi gibi gibi, o yükselenin yakınında veya üzerinde yani 7 dereceye kadar olan yakınliklarda , ( bu yakınlık12.evdende olsa 1.evdende olsa farketmez) kuzey ay düğümü, mars, satürn veya pluton varsa o yükselen burcun isaret ettiği organla ilgili ciddi sağlık sorunları verir.
Evet yükselendeki gezegenler yaşam kalitesini artirirlar veya eksiltirler artık konuma göre...
Kişinin karakterini, davranışlarının temelini, ahlâki yapisını ve terbiyesinin boyutunu anlamak için yine bu saydığım konumlara bakılır
Birinci evdeki her konum çok önemlidir.
Burdaki herşey bu hayatın size ödül veya ceza olarak sunduklarından haber verir.
Meselâ, 1.evdeki rahat bir venüs(açı kavuşum bulunduğu burç vs.) Kişiye göz alıcı bir güzellik ve çekicilik verir.
Yine burdaki rahat venüs sanat dalında, üretkenlikte başarı verir.
Meselâ, 1.evdeki merkür rahatsa entellektüel beceri konusma, yazma, iletisim yeteneği verir.
1.ev bize en yakın olanlarla ilgili birçok tanımlamaları da anlatır.
Meselâ burdaki merkür,
Merkür kardeşlerle ilgili birşeyler anlatırken, veya kardeş yakınlığındaki kardeşe benzer kişileri anlatırken, ay anneyle ilgili birşeyler anlatır veya anne gibi anne yakınlığındaki kadınlarla ilgili de birşeyler anlatır. Artik duruma göre, açı vs.
Son olarak ise herzaman dediğim gibi haritanın butün olarak topluca degerlendirmesi yapılır.
astroloji öğrencisi  N. A notlarından