Lilith nedir? Doğum Haritasında Lilith Etkileri

  • Anasayfa
  • Blog
  • Lilith nedir? Doğum Haritasında Lilith Etkileri
Lilith nedir?  Doğum Haritasında Lilith Etkileri

Lilith bir hissiyattır. Mitolojik anlatımlarda ademin karısı olarak geçer.  Kuranda havva diye geçmez ademin eşi diye geçer.  Ademin eşinin havva olduğu tevratsal bilgidir. Ademin eşinin havva olduğu kurani bşr bilgi değildir. Sonradan müslüman olan yahudi ve hırsityanların ilgili ayeti okuyup yaptığı yorumları sonradan islamdanmışı gibi anlatılmıştır... bu durumda kişileri sogulama yapmasının önüne bir engeldir aslında.

Adem kişide aynı zamanda ihtiyaç melekesidir . Kişi bir şeye ihtiyaç duyduğunda adem hissiyatı kendisinden açığa çıkar. Bu ihtiyacı kolay yoldan kurnazlıkla gidermeye kalkarsa ademin karısı lilith olur ve başına kesin olarak iş açar, sonuçlar olumlu sonuçlanmaz. Kişi bu ihtiyaçlarını hakkıyla olması gerektiği gibi doğru yolardan karşıladığında ademin ezvacı yani karısı havva olur.

Lilith ,üç kağıt ,cin fikirlilik ,kurnazlık gibi alanlarda kişiyi tetikler. Lilitih 1. Evde olması kişinin kendi kendini kazıklamasına neden olabilir. 2 evde kumara alıştırabilir. 3 evde yalan dolana . 4. Evde ailesi ile ilişkilerine . 5. Evde aşk ve sevgili konularında aldatma . 6 da psikolojik 7 de evlilikte boşanma verebilir.

Keza haritada aladığı konum ve açıların çeşitlerine göre etkiler farklılık gösterir. Lilith kışkırtma hased kin ve intikam yada cinsellik  gibi duyguları tetikleyebilir. Bu tip duygular çok nadir de olasa kişinin kendisini korumasına neden olabilir. Mesela kimse size bulaşmaz. 

Her hissiyatın hayatta bir yeri vardır. Önemli olan farkındalıktır.

Astrolog Arif Aydın