KOÇ BURCU 2023 NİSAN

KOÇ BURCU 2023 NİSAN

KOÇ

Merhaba sevgili Koç ve Yükselen Koç burçları;

Nisan ayına çok hareketli bir şekilde giriş yapıyorsunuz. Boğa burcunda kavuşumda olan Venüs ve Uranüs, özellikle Nisanın ilk haftası maddi alan, para ve ürettiğiniz değerler üzerinden ani beklenmedik sürprizlerle karşılaşabileceğinizi gösteriyor.

6 Nisanda ise karşıt burcunuz olan Terazide bir Dolunay meydana gelecek. Dolunay dönemleri bitişleri sonlanmaları gösterdiği gibi hayatımızda yolunda gitmeyen şeylerle ilgili nasıl bir adım atmamız gerektiği konusunda bize yol göstericidir de. İşte bu Dolunay siz Koç burçları için hayatınızdan çıkarıp atmak koparmak istediğiniz ne varsa veya zorlandığınız şeyleri bitirmek sonlandırmak üzere geliyor. Diğer burçlara göre Dolunayın etkisini daha çok hissedebilirsiniz. Çünkü tam karşıt aksınız olan Terazide gerçekleşiyor. Çözüme kavuşturamadığınız bir ilişki, evlilik, bunlarla ilgili tekrar eden problemler 6 Nisan Dolunayıyla birlikte artık son bulabilir. Yine iş ve ortaklık alanınızı da etkilediğinden bu kişilerle olan diyaloglarınıza konuşmalarınıza ekstra dikkat etmeniz gereken bir dönem olacak. Eğer yalnız bir Koç burcuysanız bu dönemde hayatınıza bir ilişki bir evlilik kararı ya da yeni bir iş ortaklığı fırsatları çıkabilir. Bu konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Fiziksel bir takım değişimlere gidebilir dış görünüşünüzü değiştirecek girişimlerde bulunabilirsiniz.

21 Mayısa kadar Yengeç burcunda 4. Evinizde ilerleyecek olan Mars, ev yuva aile anne babanızla ilgili konularda hareketlilik getirecektir. 15 Nisandan sonra Chirona zorlayıcı açı yaparak ilerleyeceği için aile içi ya da ev konularında fiziksel ve duygusal yaralanmalara agresyonlara dikkat etmelisiniz.

20 Nisanda ise sizin burcunuzda çok önemli bir Güneş tutulması meydana gelecek. Ve herkesin hayatına önemli başlangıçlar getirecek olan bu Tutulma sizler için ilişki ve evlilik hayatınızda yeni bir dönemi açıyor. Bununla birlikte fiziksel sağlık, Koç burcunun temsil ettiği baş bölgesi, baş ağrıları vertigo, tansiyon ve bazı kronik rahatsızlıkları da harekete geçirebilir. Ufak tefek sakarlıklara kazalara da dikkat etmeniz gerekebilir. Koç, terazi, yengeç ve oğlak burçlarının son derecelerinde gezegenleriniz varsa bu tutulmanın etkilerini 6 ay boyunca daha yoğun bir şekilde hissedebilirsiniz.

21 Nisanda ise Boğa burcundaki Merkür, Retro hareketine başlayacak. Bu gerileme hareketi maddi parasal alanınızda olacağından geçmişte kalan bazı parasal konular gündeminize yeniden gelebilir. Unuttuğunuz aksattığınız ya da farketmediğiniz bir borcunuz faturanız trafik cezanız karşınıza çıkabilir. Ya da üretimini yapıp ortaya koymak istediğiniz ama bir türlü yapamadığınız işler varsa bu işleri bu dönem yapabilirsiniz. Kazanç sağlamak için daha önceden giriştiğiniz ama bitiremediğiniz yarıda kalmış işleri yapmak için uygun bir dönem olacaktır. Fakat yine de hiç planlamadığınız yeni bir işi, bir konuyu eyleme geçirecek olursanız 2 düşünüp 1 harekete geçmekte fayda var. Özellikle maddi konularda 15 Mayısa kadar beklemeniz, borç alırken verirken ya da bazı yatırımlar yapacaksanız bunların risklerini değerlendirmeniz oldukça önemli olacaktır.

Mutlu bir Nisan ayı dilerim…

Astromühendis: Hatice Sabırlı

İnstagram