Koç Burcu 2021 Yılı Yorumları Astrog Arif Aydın

 • Anasayfa
 • Blog
 • Koç Burcu 2021 Yılı Yorumları Astrog Arif Aydın
Koç Burcu 2021 Yılı Yorumları Astrog Arif Aydın

Koç burcu 2021 yılı burç yorumları 

Pluto 10. Evde ve oğlak burcunda yükselen koçlar 2008 den beri  ya hep ya hiç şeklinde ciddi bir hayat mücadelesi veriyorlar. 2020 satürn Pluto yükselen koçların 10. Evlerinde kavuşum yaptığı için bazı yükselen oğlakların kariyer konularında bir yıkım getirmişti… SATÜRNün plutodan uzaklaşması yıkılan yıkıldı  ve artık dönüşüm başlıyor…  

özellikle kariyer noktasında küllerinizden yeniden doğmaya hazırmışsınız sevgili koç burçları ? 

Ama konu sadece bu değil 2021 de satürn  uranüsle olan bir kare açısı var. Dijitalleşme mi kazanacak yoksa gelenek mi ? İşte bu kare açı hepimizin hayatlarına malesef yansıyacak. 

Haritaya yükseleni koç olarak baktığımızda 12. Ev tabiki balık burcu  ve orada Neptün'ü görüyoruz. Takriben 2012 den beri Neptün balık burcunda ve yükselen koçun tam 12. Evine denk geliyor. 

Özellikle kendi bireysel haritasında düşük gezegenler olanlar bu durumdan daha fazla etkilenebilirler. Ancak  bu kadersel durum onlara bir fırsatta sunabilir… 

2. Evinizde seyrine devam eden boğa burcundaki uranüs yükselen koçlar için para ile ilgili anlayışlarında büyük bir değişim anlamına gelir.  Teknoloji konuları ile para konularını yanyana çok konuşabilirsiniz. Dijital pazarlama sosyal medya uzmanlığı gibi  alanlarda şansızın oldukça yüksek. yada her ne iş yapıyorsanız yapın yaptığınız işte teknoloji ile ilgili konular para kazanmayla ilgili mevcut odağınızın değişmesine sebep olabilir... 

Satürn 11 . Evinizdeki seyri sizi biraz masa başına bağlayabilir arkadaşlardan uzak asosyal bir hayat yaşamanıza neden olabilir. Özellikle salgın hastalıklarında olduğu bu günlerde şansınızında masa bak işlerden  geçtiğini göz önünde bulundurursak  Satürn'ün sosyal hayatınızdaki size bu kısıtlamları getirmesi adeta bir rahmet olduğu düşünülebilir. 

Jupiter balık ta ve 12. Evde dua kapılarınız  açılıyor.. 2021 bolca içsel konuşma kendi vicdanınızla tanışma ve özellikle vicdanınız aracılığı ile yaradanla konuşma yapabileceğiniz bir dönem. 

Kendi vicdanınızlar tanışıp yaradanla ilişikilerinizi geliştireceğiniz bu dönemde kendinize olan güveniniz ilahi olan enerjilerle yükselebilir.  Hani Access de kendin ol dünyayı değiştir diye bir söz vardiya . İşte yükselen koçlar egolarının altındaki yaradana ait benlikle tanışmanın tam zamanı olduğu söylenebilir… 

2021 de hayallerinizi gerçekleştirmek için fırsatlar karşınıza çıkacacak . Sonunda başardım diyebileceksiniz. 

Chironunuz koç burcunda daha önce yapmış olduğunuz girişimler nedeniyle ağzınız yanmış ve artık yoğurdu üfleyerek yiyor olabilirsiniz. Bu kadar uğraşıp mücadele verdiğiniz halde yaptığınız ettiğiniz girişimlerinizden ve mücadelerinizden yeterli takdiri görmüyor olabilirsiniz… Bunları fazla kafaya takmayın ve kendi yolunuza gidin ki sağlığınızdan olmayın. 

Ay düğümlerenizi ikizler yay olarak 3 9 aksında. Yurt dışına gitmeyi düşünüyorsanız yada akademik kariyer yapamayı düşünüyorsanız bu sene beklentilereniz olmaya bilir … yakın çevrenizle ve yerel eğitim yada iletişim araçları ile online eğitim alanlarından yararlanabilirsin... 


KOÇ BURCU OCAK 2021 AYLIK BURÇ YORUMU …

Yükselen koçlar ocak ayına Satürn Jüpiter kavuşumunun yanıklarıyla ocak yarına giriyorlar…

Ve bu kavum onların 11 ev dediğimi sosyal hayat çevre arkadaşlar alanında gerçekleşiyor. Yükselen koçlar bu dönemde son kullanma tarihi gelmiş arkadişleri arkaya atabilirler.

Eski savunduğunuz fikirler ideolojiler artık size fayda getirmiyorsa  kim bilir belkide onlardan kurtulma zamanı gelmiştir. Size hizmet etmeyen fikirleri bir kenara bırakıp gidilmemiş ve denenmemiş yolları denemek  yeni denizlere yelken açma dönemi olabilir…


OCAK 2021 ÖNEMLİ ETKİLERİN GÖZLEMLENEBİLECEĞİ GÖK YÜZÜ HAREKETLERİ 

 • Jupiter sekstil chiron
 • Jupiter kare Chiron 
 • Neptün T kare ay düğümleri
 • 7 ocak 2021 mars boğa burcuna geçiyor
 • 30 ocak 2021 Merkür kova burcunda gerilecek

Sevgili yükselen koçlar ocak ayında hayallerinizi gerçekleştirmek için desteğe ihtiyacınız olabilir. Ancak kendi işimi kendim görürüm ben yaparım üstesinden gelirim mantısı ile hareket edeceğinizden ihtiyaç duyacağınız bu desteklerden yararlanamayabilirsiniz. Hayatın süprizlerine kendinizi açın ve olmaz demeyin. Özellikle içinizde kul hakkına dikkat edenler için kadersel karmik olarak maddi olarak ve manevi olarak destekler olma durumu var. Neptünün ay düğümleri ile yapmış olduğu bu T kare durumu her ne kadar sisli bir bilinmezliğe neden olsada 12 evde ve balıkta oluşu bu sefer size güzel bir güzel bir göz kırpacağa benziyor… ilahi kadere güvenin. Planladığını yapmayı düşündüğünüz şeyler taktir gördükçe ne kadar doğru yolda olduğunuzu hissedeceksiniz.  

Merkür bu yıl hava burçlarında gerileyecek.  Ve 30 ocakta Merkür kova burcunda geri harekete başlıyor. Normalde Merkürü kova insanlar ultra zeki insanlardır. Ve toplum içinde biz onları alışılmışın dışındaki fikirlerden dolayı dolayı deli çılgın crazy gibi isimlerle anarız… 

Merkürün geri harekette olması size 

 • Daha önce tamamlayamadığınız fikirleriniz bu dönemde daha iyileriyle yakalayabilmenizi sağlayacak.
 • Bazılarınızda kafa karışıklığı oluşabilir.

Bazılarınızdada geçmişte fikrini anlatırken karşı tarafın konuşmayı bitirmesi veya olayın başka yere yöne yönlenmesi nedeniyle iletişimin tartışmaya dönüşmesi yada son bulmasıydı.  Bu 3. Nokta da yapmanız gereken şey konuşurken ve fikirlerinizi anlatırken KARŞI TARAFI DİNLEMEYE özen göstermeniz. Dediklerinizin anlatmak istediklerinizi olmasını istiyor olabilirsiniz ama sabırlı olun ve onlarında dediklerini dinleyin her şeyden önce karşı tarafın kendisini ifade etmesine izin verin. Eğer bunu yapmazsanız karşı tarafın sinerjisini işinize katamadığınız gibi aynı zamanda dada red edilirsiniz… UNUTMAYIN bu etrafınızdaki insanların fikirleri sizin vizyonunuza destek vermek için var… Kendinize sorun bu durum bu fikir bana nasıl hizmet edebilir diye sorun ve vizyonunuzdan ayrılmayın..


Ayrıca Esnek olmalısınız hem ruhunuzu hem de vücudunuzu esnek tutmalısınız bu yüzden yükselen koçlara hem içsel hem de dışsal esneme hareketleri thai chi yoga  yada spor anlamında esneklik artırıcı unsurları yaşamlarına katmalarını öneriyorum.  Aynı şekilde bu esnekliği insanlarla olan iletişiminizede elemeniz gerekiyor  esnekliği düşüncelerinize kattığınızda biz bunun adına A N L A Y I Ş diyoruz sevgili yükselen koçlar. Bol tolerans gösterebiline yüreği geniş anlayışlı geçirebileceğiniz bir ocak ayı diliyorum sizlere.


KOÇ BURCU 2021 ŞUBAT AYI YORUMLARI

Şubat Ayında Etkisi Yüksek Gökyüzü Hareketleri 

 • Satürn chirona sekstil 60 sık açı yapıyor
 • Satürn Uranüs karesi ( çok önemli )
 • Jupiter kuzey ay düğümüne trine açı yapıyor bu harika bir haber


Ocak ayında jupiterin açıları ön plandaydı şubat ayında ise Yılın en önemli olayı satürn uranüs karesi  şubat ayında gerçekleşiyor. Ve hatta satürn uranüs karesinin gölgesinde birde Merkür gerilemesi yaşanıyor… tam anlamıyla iletişim ve tekonoloji sosyal medya  konularında kazan çömlek patladı bir durum söz konusu…

Satürn kurallar devlet anlamına gelirken uranüs özgürlüğü teknolojiyi dahilik derecesinde bilgiyi ifade ediyor.  Hepimiz biliriz ki özgürlük bir başkasının hak alanına girmediğimiz sürece yaşayabileceğimiz bir olgudur.  Satürn ve uranüsün karakteri bir birine zıt iki olgudur. Satürnün kuralcılık ve sınırlar koyması uranüsün de bu sınırları yok sayması  bu zıtlaşmanın en belirgin örneğidir.  Malumunuz günümüzde teknolojinin geldiği noktada ülkeler arası sınırlar kalkmış durumda.  Tüm sosyal medya üzerinden amerikadan  yeni zellandaya kadar dünyanın her yerine anında ulaşabilir ve iletişim kurabilir durumdasınız.  Eskiden bir yerden bir yere para transferi çok büyük bir sorunken şu anda bankaya bile ihtiyaç duymadan bitcoin transferlerini saniyeler içinde yapabilmektesiniz…

İşte tüm bu özgürlük alanları özellikle devletleri simgeleyen satürnün çok ciddi şekilde gözüne batmaktaydı. Ve şubat ayı itibari ile bu alanda büyük bir çatışmanın çıkma potansiyelinin olduğu gözlenmektedir.

İşte tam bu kaosu koç yükselenler düzenli bir gelire dönüştürebilir.  Bilgi alanında ithalat ihracat dijital dünya internet alemi bilgisayar dünyası elektronik alanı teknoloji alanlarında yükselen koçlar için güzel fırsatlar doğabilir. 

Ancak merkürün geri hareketi nedeniyle kendilerine iyi ifade edemeyen ve özellikle iletişim halinde oldukları kişilere olan öfke patlamaları olumsuz sonuçlarla karşılaşmanıza sebep olabilir.

Sevgili yükselen koçlar unutmayın ki her şeyi tek başınıza yapamazsınız. Ekip çalışması denilen kavramı hayatınıza sokmanız gerekir. Yöneticilikle liderlik arasında önemli bir fark vardır. Yöneticiler emirler yağdırırken liderler  ekibi ve ekibi ve ekibinin de enerjisini katarak çok daha yüksek bir sinerji elde edebilirler. Öfke enerjinizi zekaya dönüştürebilmeniz gerektiren bu fırsatları şubat ayında bazılarınız çok iyi değerlendirebilirken bazılarınız yine kendisine hakim olamayacaktır.  Bu ay yapmanız gereken en önemli şey bu ayın başında alacağınız tavsiyelere kesinlikle kulak tıkamamanızdır. 

Bu aylarda yapmış olduğunuz çalışmalar ve zorlanmaların meyvelerini 2022 de satürn balığa geçtiği dönemlerde meyvelerini toplayabileceksiniz. 


KOÇ BURCU 2021 MART AYI BURÇ YORUMLARI

Mart 2021 deki etkili gökyüzü hareketleri 

 • 4 Mart 2021 mars ikizler burcuna geçiyor.

Mars zodyakın motorudur.  İkizler burcu bizlere daha çok zihinsel ve iletişimsel alanları temsil eder. Marsın  ikizlere geçmesi ile zihinsel hareketlerimizin hızlanır ve artar. Özellikle marsın öfkeyide temsil ettiğini düşündüğümüzde özellikle bu ay  laf kavgaları dalaşları yapabilirsiniz… öfkenizin dilinize vurduğunda sabır ve sükunetinizi korumaya çalışınız. Unutmayınız ki öfke insanda dişlerden ve parmak uçlarında boşalır. 

Özellikle bu mart ayında haritasında satürn ve marsın ay ay düğümlerine olan açıları yükselen koçtan hiç beklenmeyen bir durum konusunda dikkat etmesi gerektiğini tembihliyor. İşte  yükselen koçtan beklenmeyen durum sezgilerine kulak vermesi. Yükselen koçlar özellikle mart ayı içerisinde vicdanları ile yapacakları görüşmeler onlara bazı hakikatler kulak vermeleri gerektiğini söylüyor. Özellikle vicdanlarından gelen  bu sese yada başka bir deyişle evrenin işaretlerindeki sezgisel hisleri algılayabilenler şu anda önemliymiş gibi görünmeyen bu durumun ecrini 1 yıl sonra görebilirler… Yani mart ayında yapacağınız tüm iyilik dolu hareketler tüm vicdan ilişikileriniz  meyveleri 1 yıl sonra sizin için önemli hale geliyor. 

Ayrıca yakalamış olduğunuz başarıları boşlamamanız gerekiyor. Yoksa yakalamış olduğunuz bu başarılar başkalarının iştahını kabartabilir ve sizin tüm uğraşlarınız başkaları tarafından kendi çalışma ve başarımları gibi lanse edilebilir . O yüzden vermiş olduğunuz mücadelenize ve başarılarınıza sahip çıkın.

Burdaki konunun başındada belirttiğim noktayı tekrar vurgulamak istiyorum  bu ay sizin için özellikle sözlü kavgaya çok müsait bir ay. Dolayısıyla hem yaptığınız işe ve katkılarınıza sahip çıkmanız bakımından bu başarıyı elde ederkenki etrafınızdaki insanları birer  ekip gibi görmeniz gerekiyor. Eğer birey gözüyle hareket ettiğinizde kavga ve tartışma ortamı tetiklenir ve sonuç hüsran olabilir. Bu ay öfkeniz ile hakkınızı savunurken göstereceğiniz  tavır arasında denge kurmanız gerekiyor.  Hakkınızı savunurken kırıp dökmemeyi , hamle yapmak yerine savunmada kalmayı tercih etmelisiniz…


KOÇ BURCU NİSAN 2021 BURÇ YORUMLARI

Nisan 2021 gökyüzünde önemli etkileri olan hareketler

 • Satürn kuzey aydüğümüne trine açı yapıyor
 • 23 Nisan 2023 de mars yengeç burcuna geçiyor.

Bu ay ki en önemli gök yüzü hareketlerinden birtanesi satürnün kuzey ay düğümüne trine açı yapması. Ay düğümleri bizlere hayat amaçlarımızı ve hayatın ruhuna hizmet etme noktasında hangi alana yönelmemiz gerektiği konusunnda bilgiler verir. Biz her nekadar bizim hayatımız sansakta bu yaşamda sebebini ve şeklini bilmediğimiz metafizik bir matematik tarafından bizden bazı davranış eğilimlerine yönelmemiz istenir. Siz kendinizi kabule açar bu yöne gidebilirsiniz. Yada bu alan zorunlu olarak sevk edilmek zorunda kalırsınız… Çoğu zaman irade gösterilerek gidilmesi gereken bu alan gök yüzüne bakıldığında oluşan satürn trine si ile  hem hayatın rüzgarını arkamıza alacağımıza hemde ilerlememiz gereken alana kolaylıkla gidebileceğimiz aynı zamandada zorunda olarak gideceğimiz anlamı taşıyor.  Başka bir deyişle toplumsal olaylarda pandamı yada buna benzer konularda zorunlu olarak milletler arası uzlaşma ve iletişimin artacağı anlamına geliyor.

Koç burcu bakımından nisan ayını incelediğimizde ise özellikle toplumsal ilişkilerinde belli kuralara ve resmiyet ve ciddiyeti elden bırakmadan yapacağı anlamına geliyor. Yine yaptığı anlaşmalarda ve sözleşmelerde kanunlara uygunluk yazılı metin ve belgelere bağlı olunması gerektiği ve kurallara ve kanunlara bağlı bu eğilimlerinin hem kendini hemde gerek iş arkadaşları açısından son derece yararlı olacaktır. Kısaca 23 nisana kadar etkiler çok güzel bu etkileri sonuna kadar kullanmanızı öneririm.

Ancak 23 nisana geldiğinde marsın yengeç burcuna geçmesi ile marsın düşük çalışması söz konusu. Artık icraat ve faaliyetleriniz daha çok içe dönmek daha çok düşüncesel ve içsel ilerlemeler ve felsefi yaklaşımları içermeye başlayabilir.KOÇ BURCU MAYIS 2021 BURÇ YORUMLARI 

Mayıs 2021 önemli gökyüzü etkileri

 • Tutulmalar başlıyor.
 • 14 mayıs 2021 de Jupiter balık burcunda (güzel haber)
 • Chiron güney ay düğümüne trine açı yapıyor (geçmişin açıları kapıda)
 • 21 mayıs 2021 satürn gerilemesi başlıyor
 • 26 mayıs 2021 yay burcunda ay tutulması
 • 30 mayıs 2021 ikizler burcunda Merkür gerilemeye başlıyor
 • Mayıs 2021 itibari ile çok yoğun bir gökyüzü hareketi var 
 • Bu ay en dikkat çekici etkilerden bir tanesi chironun güney ay düğümü ile üçgen açısı ve ay tutulması. 

Sonunu düşünen kahraman olamaz diyerek başladığınız ve başınıza iş açmış konular bu ay önünüze gelebilir. Eğer öfkenize yenik düşmezseniz kafanızdan intikam almak gibi duygular geçmiyorsa  mantık çizgisini korumanız gereken bir aydasınız. Bu ay Özellikle havucu gösterecekler iştihanızı artıracaklar başka bir tabirle oltaya yemi takacaklar hadi atla diyecekler. Tam bu noktada akıllı olmanız gerekiyor. Eğer mantıklı hareket etmeyip tabir edemeyip hani bi deyim vardır kefal gibi atlama diye bu şekilde atlarsanız son bir kaç aydır verdiğiniz emekleriniz tamamen boşa gidebilir. Lüxün ve maddiyatın  gözünüzde flash patlatmasına izin verirseniz geçici körleşme olabilir bu körleşme nedeniyle ayağınız taşa takılır düşersiniz. Ama bu düşüş sert olur kafayı gözü yarma durumu var bilmem anlatabiliyor muyum. Ne demişler düşenin dostu olmaz… Dostu olmayan düşmüşler klübüne üye olup sahte şöhretler ve boş hayaller peşine düşüp aldanmayın sonra benden söylemesi… Bu ay kafanız çok karışabilir. Karışmayan kafadan hayır gelmez yolunuz açık olsun…


KOÇ BURCU 2021 HAZİRAN AYI BURÇ YORUMLARI

Haziran 2021  Etkili gökyüzü hareketleri

 • 10 haziran 2021 ikizler burcunda güneş tutulması
 • 11 haziran 2021 mars aslan burcuna geçiyor
 • 15 haziran 2021 Satürn uranüse kare açı yapıyor ( aynı zaman marsa T -kare yapıyor)
 • 20 haziran 2021 Jupiter gerilemesi başlıyor
 • 24 haziran 2021 Satürn korona tekstil açı yapıyor

Satürn uranüs karesi özellikle dijital paralar alanına devlet kontrollerinin gelmesi yada yasal düzenlemeleri yapılabileceği anlamına gelirken. Yükselen koçlarda ise gerçek anlamda para kazanma ve gelirlerini artırabilecekleri bir ay olabilir. Evet sevgili yükselen koçlar paraya para demeyeceğiniz bir ay olabilir. Bütün antenlerinizi paraya çevirin … para nerde siz oraya gidin unutmayın para kazanılırken biriktirilir yokken harcanılır… düşünmeden hareket etmeyin her zaman olduğu gibi … 

Chiron güney ay düğümü ve mars arasındaki ilişki oldukça dikkat çekici. Parayı çok kazandığınızda ne oldum delisi olabilirsiniz. Ve buda sizi  aç gözlülüğe itebilir her seferinde daha fazlası  derken bu gaz sonunda sizi patlatabilir. İnsanlığınızı bir kenara bırakırsanız vicdanınızdan uzaklaşırsanız kendi kendinizi patlatırsınız…  Dengeli olun ve dengede kalın…

Bu ay ayrıca 2020 ocakta başlamış 2022 aralığa kadar devam eden bir tutulma etkisi var… Ayrıca kendinizi ispatlama noktasındaki hırsızı ile güldür güldür giderken önünüze çıkan her türlü engeli aşabileceğinizi hissedersiniz. Ancak bu tutulma ile bi anda elektrikler kesilebilir…  Çünkü sistem sizin  herkesi ve herşeye silindir gibi ezip geçmenizi istemeyebilir. İşte bu tutulma bunun için .  Yani kontrolden çıkmayın diye  Tutkular özellikle içinizde gizli kalmış tutuklar tetiklenebilir. Bu durumun farkına varırsınız…


KOÇ BURCU TEMMUZ 2021 BURÇ YORUMLARI

Temmuz 2021 etkili gökyüzü hareketleri.

 • 28 temmuz 2021 Jupiter gerilemesi (jupiter balıktan kovaya geri dönüyor)
 • 29 temmuz 2021 Mars Başak burcuna geçiyor.

Jupiter balık burcundaydı hayalleri gerçeğe dönüştürme fırsatları veriyordu. Bu ay ise Jupiter balık burcunda geri harekete başlıyor ve kova burcuna geri dönüyor. Jupiterin verdiği bu bolarma bollaşma kova burcunda özellikle sosyal hayatta etkileri olacak. Bu durum karışımıza iki türlü çıkabilir bunlardan ilki yaşanan sağlık sorunlarındaki artış ikincisi isi sosyalleşme ve bilgi alanındaki yeni gelişmeler.  Ve hatta balıktanda geri hareketi düşünecek olursak geçmiş döneme ait antik ve dini bilgilerin teknolojik alt yapıya uygun açıklanması olabilir akla ilk gelen konular arasında anunnakiler ve antik uzaylılar gelmekte. Yani namı diğer ufo konusu dünyanın daha fazla gündeminde olabilir…

Aslında jupiterin balıkta oluşu  özellikle inanç sistemlerinde iman ve ideolojinin bir araya geldiğini ve uyum içinde olduğunu gösterir. Bu durum tam bir şans demektir. 12 yılda bir karşılaşabilecek bu şans çok iyi değerlendirilmelidir. 

Koç burçları temmuz ayında sizin için öne çıkan konulardan birisi aile konuları. Aylardır iş iş iş sürekli iş düşündünüz ve ailenize ayırmanız gereken vakti çok fazla işinizin peşinde yada hırslarınızın peşinde koşmuş ve enerjinizi o alana ayırmış olabilirsiniz. Ancak bu ay aileniz ve sevdikleriniz zaman ayırmanız gereken bir zaman. Hem dinlenme hem mola hemde aile konuları önemli…  kova burcunda bir dolunay var. Bunun anlamı dinlendikten sonra yolunuza devam …  ancak planlı somut ve cesur adımlar olmalıdır.  Aile ve sosyal ilişkiler  iş ve kariyer arasında denge kurmanız gereken bir ay.


KOÇ BURCU AĞUSTOS 2021 BURÇ YORUMLARI 

Ağustos 2021 de gökyüzünde etkili hareketler. 

 • 8 Ağustos aslan burcunda ateş elementli bir yeni ay
 • 22 ağustos Kova burcunda dolunay
 • 20 ağustos uranüs boğada yavaşlıyor  (uranüs S pozisyonda)


Koç burçları bu ay iç güdüsel hareketlerden sakınması ve düşünerek planlı ve vicdanlı hareket etmeniz gereken bir ay. 

Kolay beğenmeyen ,kendini beğenmiş, bencil tavırlarınız çevrenizce hoş karşılanmayabilir. 

Saç bakımı , cilt bakımı gibi seksapelinizi artırmak için kendinizen bakım yaptırmak için uygun bir ay.

Ayrıca Venüs yükseldiği için de sahne sanatları yada oyunculuk konularına ilginiz oluşabilir. Bu ay düğün nişan toplantılara çokça katılımınız olması mümkün. Alışveriş yaparken yada ticaretle uğraşıyorsanız borçlanmamaya dikkat edin. Zira alış veriş yaparken farkında olmadan aşırı borçlandığınızı farkedemeyebilirsiniz. 

20 ağustostan sonra eğer işinizden hoşnut değilseniz ayrılma kararı ile ilgili düşünceler kafanızda uçuşmaya başlayabilir. Özellikle kendinizi gereğinden fazla güvenerek yapımın olduğunuz girişimlerin bazıları olumsuz sonuçlanabilir ve bu durum başkalarının işine yarayabilir… bu ay ki hayat sınavınız sabırdan gelecek. Sabrınızı disipline etmeyi öğrenmeniz gereken bir ay. 

 Ayrıca 3-4 yıl önceki çapkınlıklarınız  bu ay kapınızı çalabilir. 

KOÇ BURCU EYLÜL 2021 BURÇ YORUMLARI 

Eylül ayı etkili gökyüzü hareketleri

 • 15 Eylül 2021 Mars Terazi Burcuna geçişi
 • 27 Eylül 2021 Terazi burcunda Merkür gerilemesi

Koç burçları için merkür'ün terazi burcunda gerilemesi  ve bu merkür 7. Evlerine denk gelmesi özellikle evlilikleri ve ortaklık alanlarında bir akıl tutulması yada kendisini düzgün ifade edememesi anlamına gelebilir.

Özellikle iletişimde olduğunuz kişilere aniden parlamalar yada kırıcı konuşmalarda bulunabilir veya meramınızı anlatmak da ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bazılarına olumsuz yansıyacak bu durum bazıları içinde iş ortaklarına yada evliliklerinde partnerlerine daha önceden konuşmayı düşündüğü ama bir türlü konuşamadığı  açmayı düşündüğü konuları kibar bir dille açmak için fırsat verebilir. Özellikle karar alırken dikkat etmelisiniz. Bazen kendi kararlarınızda yaşabileceğiniz kararsızlarınız bazende karşı taraftan kaynaklı kararsızlıklar sizlerin hızını kesebilir. Oysaki sizin, fazla takılmadan yolunuza devam etmeniz gerekebilir.  Karşı tarafı ya kazancaksınız ya kaybedeceksiniz. Kaybetmek istemiyorsanız motive edin. Unutmayın düşünerek planlayarak yapmadığınız ani adımlar ve kararlar kaybınıza sebep olabilir. 


KOÇ BURCU EKİM AYI BURÇ YORUMLARI

Ekim ayı etkili gökyüzü hareketleri

 • 11 Ekim 2021 Satürn geri hareketi sona eriyor
 • 18 Ekim 2021 Jüpiter geri hareketi sona eriyor 
 • 20 Ekimde Merkür terazi burcunuzda  düz seyrine geçiyor.
 • 30 Ekim 2021 Mars akrep burcuna geçiyor.3 ekime kadar olan dönemde yükselen koçlar marsın terazide seyretmesinden dolayı enerji düşüklüğü yaşayabilirler. Ancak 30 ekimden sonra enerjiniz yükseliyor. 30 ekime kadar olan dönemde yükselen koçlar özellikle karşı tarafta sorun yaratan yada sürekli motive etmesi gereken birileri bulunuyor. Bu birileri koç un enerjisini aşağıya çekiyor… bu kişiler genellikle arkadaşlar ve iş arkadaşları çevresinden olması muhtemel . İş konusunda hırslı davranması kopma noktası oluşturabilir. Ani başlamış ilişkilerin sansasyonel bir şekilde bitebilir. 

Koç, yay ,aslan burcu olan ve hiç ummadığınız bir kişi evlilik kararım almış ve bu durumun haberini almış olabilirsiniz. 

Boşanma süreci olan koç burçları bu kararı bir daha gözden geçirebilir. Ya da sonlandırabilir.


KOÇ BURCU KASIM 2021 BURÇ YORUMLARI

Kasım 2021 de önemli gök yüzü hareketleri 

 • 5 Kasım akrep burcunda yeni ay
 • 6 Kasım Merkür akrep burcuna geçiyor
 • 19 kasım 2021 de boğa burcunda ay tutulması
 • 26 kasım 2021 de satürn  chiron ile 60 lık sekstil açı yapıyor. 

Kasım ayında koç burçlarını bekleyen önemli konulardan bir tanesi kıskançlıkları. Özellikle 6 kasımdan sonra hasetlik fesatlık kıskançlıkla ilgili his ve düşüncelerinizde artış yaşamaya başlayabilirsiniz

Evli koç burçlarında ise aile içi manipülasyonlar ve gerginlikler yaşayabilirler. 

2 yıldır devam ede gelen duygusal çalkantılı bir ilişkiniz var ise artık duygusallığı bir kenara bırakıp mantığınızla hareket etme zamanı geldi demektir. 

Geçmiş dönemde yapmış olduğunuz borçlanmalar kredilerin ödemeleri bu ay bitiyor olabilir

19 Kasım boğa burcunda ay tutulması gerçekleşecek. Ay algol sabit yıldızı ile kavuşum yapıyor.

Türkiye'den gözlemlenebilecek olan bu boğa burcundaki ay tutulması kendinizi maddi anlamda güvende hissettiren konuları etkileyecek… Maddiyatla ilgili tolerans gösterdiğiniz alanların meyvelerinin geri dönüşleride olabilir.

Maddi anlamda artık kimseye bel bağlamamayı öğrendiniz. Ayrıca yeni aşklara yelken açma durumunuzda var. 


KOÇ BURCU ARALIK 2021 BURÇ YORUMLARI

Aralık 2021 önemli gök yüzü hareketleri

 • 4 Aralık 2021 yay burcunda güneş tutulması gerçekleşiyor
 • 13 Aralık 2021 de mars yay burcuna geçiyor
 • 20 Aralık Venüs geri hareketi
 • 24 Aralık 2021 de Satürn Uranüs karesi 
 • 29 Aralık 2021 de Jüpiter balık burcuna tekrar geçiyor
 • 2021 son ayı olan aralık ayı yılın en güzel aylarından bir tanesi denilebilir.

Özellikle koçlar siz artık siz değilsiniz artık çok değiştiniz hiç bir şeye bakış açınız eskisi gibi değil. Belkide yaşamı artık yeni baştan kurguluyacaksınız. Geriye zaten dönüşü çok sevmiyorsunuz. Ancak dönüp baktığınızdada bazı şeylerin telafisinin mümkün olmadığını fark edebilirsiniz.  Maneviyatınızın da güçlendiği  bu ay bol bol dua edebiliriniz.

4 Aralık'ta yay burcunda tam güneş tutulması meydana geliyor.  Bu esnada oluşan yeni ay ülkemizdende  saat 14:42 civarında gözlemlenebilecek…

Bu tutulma mart ayı ile  ile 20 ağustos 2022 tarihleri arasında etkilerini gözlemleyebilirsiniz. 

Anne baba ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşanabilir. Onlarla vakit geçirmeye çalışın. Yıl boyunca uğraştığınız bir çok konunun meyvelerini aralık ayı itibari ile alabilirsiniz. 

Devlet memuru olan  yad kamu ile ilişkileri çok olan koçlar bu yılın aralık ayında işinizle ilgili okunları sıkı takip etmeniz gerekiyor.

Ayrıca Venüs geri hareketi  geçmişte kaybettiğiniz itibar kaybı kaybı yada haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüz konularda  hakkınızı geri alabileceğiniz bazı olumlu gelişme ve fırsatların oluşacağını haber veriyor. 

Akademik anlamda çalışanlarla yada akademisyen yada yüksek öğrenim alanlarında okuyan yada faaliyet gösterenleriniz için güzel bir ay olacak gibi görüyor…


SEVGİLİ KOÇ BURCU EN GÜZEL ŞEKİLDE BİR YIL GEÇİRMENİ DİLİYORUM. ŞAYET ASTROLOJİ YOLUNDA BİR KİŞİYSENİZ BU BİLGİLERİ YAYINLAMAK İSTERSENİZ MUTLAKA TARAFIMDAN ALINTI YAPTIĞINIZI BELİRTMENİZİ EMEĞİME SAYGI BAKIMINDAN ÖNEMLİ RİCA EDERİM.