EVLER: ALTI - ON İKİ EV EKSENİ

EVLER: ALTI - ON İKİ EV EKSENİ


Astrolojide ' Altıncı. ev ' Başak burcunun evidir .Başak burcu toprak grubundan olup yönetici gezegeni MERKÜR dür. Değişken nitelikli dişil enerjiye sahiptir. Melankolik, soğuk ve kuru karakterdedir. Çok dikkatli insan ve güçlü zihin özelliğine sahiptir. 


Kısaca Başak burcundan bahsedecek olursak ayrıntılardan zevk alır, mükemmeliyetçidir. Her şeyi eleştirel bir şekilde inceler. Zekidir, düzenli, çalışkan ve güvenilirdir. Zorluklarla savaşan, sadelikten hoşlanan, üstat, ağırbaşlı bilim insanıdır.

 

'Altıncı ev' sağlık evidir. Zorunlu çalışma evidir. 'Altıncı ev ile birlikte kişinin çalışma hayatı başlar. 'Altıncı ev' çalışma ortamımızı, ofisimizi, arkadaşlarımızı, kiracılarımızı, evcil hayvanlarımızı, günlük hayatımızda yaptığımız işleri ve çalışma stilimizi gösterir. Dışarıya açıldığımız evdir. Günlük işlerimizin tümünü, çıraklıktan ustalığa geçiş dönemini, zorunlu hizmetlerimizi anlatır. Sağlık sektörünü ve teşhis edilebilen hastalıklarımızı araştırdığımız evdir. Ayrıca evcil hayvanlarımızı kedi, köpek, kuş, tavşan v.b. hayvanların bakım ve tedavilerinin yapıldığı hizmet evidir. Ev temizliği, sağlık ve hijyen de bu evle ilgilidir. İşveren, patron konumunda çalışan insanları, hizmet sektörünü, işçileri, çalışanları anlatır. Yeteneklerimizin hayata geçirilmesiyle ilgili evdir. Erkek haritasında askerlik de bu evde araştırılır.


Başak burcunun 180 derece karşısında bulunan Haritanın 'On İkinci ev'i ise Balık burcunun evidir. Balık burcu su grubundan olup yönetici gezegeni JÜPİTER ve NEPTÜN dür. Balık burcu değişken nitelikli, dişil enerjiye sahiptir. Soğuk ve ıslak karakterle beraber soğukkanlı özellikte bir burçtur. Balık burcu ruhsal deneyimler yaşayıp, fizik ötesi dünyalara ulaşmak isteyen; hapishane gibi gördüğü bedenin sınırlarından kurtulmak istediğiyle dolu duygulara sahiptir. Dünya değerlerine önem vermez. Başkalarına yardım etmek için her zaman hazırdır ve fedakardır. Sezgileri güçlüdür. Balık burçları karşılıksız sever. Empati yetenekleri gelişmiştir. Zarif ve çekicidir… Sevgi dolu olup, Sevgisiyle insanları sarıp sarmalar. Kolay kandırılmak zaaflarından biridir ve bağımlılığa yatkınlığı vardır. Aldatıcı hayallere ve bulanık düşüncelere sahip olduğundan dolayı sıklıkla istikrarsız ve havaidir. Kendisini zavallı kurban durumuna sokar. Balık burcu hastalık ve depresyona yatkındır.

 

'On ikinci ev' haritanın son evidir. Gizli kalmış konuları, korkuları, endişeleri, ruhsal yaşamı etkileyen tüm duygu ve düşüncelerimizi anlatır. 'On ikinci ev' İman konularını, kader ve karmayı anlatır. Astrolojide kontrol edemediğimiz en zor evdir. Gizli yürütülen işler ve düşüncelerden dolayı zor bir evdir. Kendimizi evrenle bir hissettiğimiz evdir. 'On ikinci ev' bilinçaltımızın içinde bulunduğumuz, saklandığımız evdir. Bilinmeyenleri, bilinçaltımızı, görünmeyen sağlık ve hastalıkları gösterir. Ruhsal hastalıklar, travmalar, kaygı bozukluğu, psikolojik kaynaklı bütün hastalıkların, acıların yaşandığı evdir. Yüzeyde görünmeyen, bilinçaltına itilmiş, bastırılmış düşüncelerin, saklanmış sırların, korkuların, gizli düşmanların araştırıldığı evdir. 'On ikinci ev' sırlarla ilgili evdir. Gizli düşmanları, hapishaneleri, hastaneleri, huzurevlerini, büyük devlet sırlarını, kamu alanını, topluma hizmet alanını da gösterir. Unutmak istediğimiz sırlarımızı, bizi korkutan her şeyi bu evde araştırırız. 'On ikinci ev', anne karnındaki mutlu- mutsuz geçirilen bebeklik sürecini de anlatır. Yüzeyde görünmeyen konularla ilgili hastalık ve sağlığımız bu evle ilgilidir. Karmalar, sorunlar tam anlaşılmayan konular, perde arkası konular, aldatmayla ilgili travma ve korkular, kişinin yalnız kalma isteği bu evle ilgilidir. 'On ikinci ev' arkamızdan kazılan kuyuları, gizli düşmanlarımızı gösteren evdir. Her türlü bağımlılık, kötü unvan, kurban psikolojisi de bu evde araştırılır. 

'On İkinci ev' spiritüellik, düşünsel fantezi ve hayal dünyasını çalıştıran bir evdir. Ruhsal rüyalar, hayal gücü, yaratıcılık da bu evle ilgilidir. Burası şifacılık yeteneklerinin de olduğu evdir. Sanatsal meslekler, sinema, tiyatro, yazarlık, şiir, müzik, resim gibi sanatla ilgili mesleklerin yapıldığı evdir. Ayrıca suyla ilgili faaliyetler dalgıçlık, balıkçılık, gemicilik, endüstriyel eczacılık gibi meslekler de 'On ikinci evle' ilgilidir. 'On ikinci ev' bize İçimizdeki hassas ve kırılgan dünyadan uzaklaşıp, başını eğmeyi, egodan uzaklaşıp her şeyi akışına bırakmayı anlatır.


Doğum haritasında On ikinci evde bulunan gezegenler nitelik ve yaptıkları açılara göre farklı özellikler gösterir. Harita analizi yaşam içindeki mücadelemizi kolaylaştırır. Harita analizi kişiye özeldir. Güvenilir bir harita analizi için Lunaris Astroloji okulunu önemle tavsiye ederim.


 

  Astroloji Rehberiniz, 

Şennur Yavuz Avcıoğlu