BAŞAK BURCU 2023 NİSAN

BAŞAK BURCU 2023 NİSAN

BAŞAK

Merhaba sevgili Başaklar ve Yükselen Başak Burçları,

Nisan ayına Venüs ve Uranüsün 9. Evinizdeki kavuşumuyla başlıyorsunuz. Bu da demek oluyor ki Nisanın ilk haftasını yurtdışıyla bağlantılı işlerinizde, yabancılarla olan konularınızda, ileri düzey eğitim alanlarında, yasal hukuksal süreçleriniz varsa veya evliyseniz eşinizin akrabalarıyla ilgili birtakım konularda sürpriz beklenmedik gelişmelerle karşılayabilirsiniz.

6 Nisanda gerçekleşecek olan terazi Dolunayı ise sizin 2. Evinizde meydana geliyor. Çalışıp çabalayarak ürettikleriniz, maddi kazançlarınız, işinizden elde etmiş olduğunuz gelirler, krediler, borçlar, mahkemeler, miraslar, sigortalar gibi birtakım konularda beklediklerinizi somut bir şekilde elde edebilirsiniz. Dolunaylar hayatımızdaki bazı olayların sonlanmasını, bitişini, değişimini gösterirler. Sizler de bu süreçte maddi konularla ilgili bir final ve yenilenme dönemine giriyorsunuz. Muallakta kalmış parasal konularınız, yatırımlarınız, alacak verecekleriniz artık netleşmeye başlayacaktır.

21 Mayısa kadar Yengeç burcunda sizin ise 11. Evinizde ilerleyecek olan Mars, sosyal çevre ve arkadaşlarınız arasında duygusal çatışmalar, gerginlik ve agresyonlara sebep olabilir. Özellikle 15 Nisandan sonra Mars 8. Evinizdeki Chirona kare yaparak ilerleyeceği için arkadaşlarınızdan, bulunduğunuz gurup ve topluluklardan yara almak, çeşitli tehlikelere açık olmak gibi durumlara karşı da tedbirli olmalısınız. Ayrıca bu dönem 15 Nisan-7 Mayıs arası ameliyat operasyon ve kazalara da açık etkiler de olabilir.

20 Nisanda Koç Burcunda güçlü bir Güneş tutulması var. Nisan başlangıcıyla birlikte yaşadıklarınızı ve gelen mesajları iyi anlamaya çalışın. Çünkü bu tutulmayla birlikte bu konularla ilgili beklentileriniz hayatınıza somut bir şekilde girmeye başlayacaktır. Uzun süredir beklediğiniz bir para, borç, ödeme, nafaka, miras varsa bunlarla ilgili önemli adımlar atabilirsiniz.

21 Nisanda ise Merkür Boğa burcunda Retro hareketine başlayacak. Bu da siz başakları direkt olarak etkiliyor. Bu süreçte özellikle iletişiminize, aklınızdan geçirdiğiniz düşüncelerinize çok fazla dikkat etmelisiniz. Yakın çevreniz, kendinizi yakın hissettiğiniz insanlar, kardeşler, kuzenler, komşular, birlikte eğitim aldığınız insanlar gibi çevreniz tarafından sözlü ya da zihinsel düşüncelerle manipüle edilebilirsiniz. Ya da tam tam tersi siz manipüle edici olabilirsiniz. Trafikte kısa mesafe seyahatlerinde de dikkatli olmalısınız. Aldığınız eğitimler varsa dikkat dağınıklıkları, odaklanamama gibi ufak tefek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu konularda yeni girişimlerde bulunmak için ise 15 Mayıs tarihini beklemenizde fayda olacaktır. Bu süreçte daha çok geçmişte yarım kalmış işlerinizi tamamlamanız daha yerinde olacaktır.

Mutlu bir Nisan ayı dilerim…

Astromühendis: Hatice Sabırlı

 İnstagram