BALIK BURCU 2023 NİSAN

BALIK BURCU 2023 NİSAN

BALIK

Merhaba sevgili Balıklar ve Yükselen Balık Burçları,

Nisan ayının ilk haftasını 3. Evinizdeki Venüs ve Uranüs kavuşumuyla birlikte karşılıyorsunuz. Nisan başlangıcında yakın çevreniz, kardeşleriniz, kuzenleriniz, yakın hissettiğiniz kişilerle alakalı ani güzel beklenmedik haberler alarak başlayabilirsiniz. Aldığınız eğitimlerden yana sürpriz sizi şaşırtan durumlar yaşayabilirsiniz. Nisan ayına genel olarak maddi konulara odaklı olacak şekilde başlangıç yapıyorsunuz.

6 Nisanda terazi burcunda 8. Evinizde bir Dolunay meydana gelecek. Dolunaylar birşeylerin sonlanması, bitişi veya çözülmesi gereken konuların gün yüzüne çıkmasıyla alakalı dönemlerdir. Sizler için de bu ay maddi alan, para, kazançlar, borçlar, ödemeler, krediler, nafaka, miras, banka, sigorta gibi konularda birtakım hamlelerde bulunmak şeklinde ortaya çıkıyor. Elinizden bir para çıkışı olabilir. Bunun yerine daha fazlası gelebilir. Parayla ilgili çok fazla işlem yapabilirsiniz bu ay. Kişisel ihtiyaç ve harcamalarınız artabilir. Belki de Ramazan dolayısıyla fitre zekat konuları sizler için önemli bir yer edinebilir. Sağlığınızla ilgili bir operasyon ameliyat olmanız gerekiyorsa o da bu süreçte gerçekleşebilir.

21 Mayısa kadar Yengeç burcunda 5. Evinizde ilerleyen Mars, hayattan keyif aldığınız konularda, flört ve aşkta, çocuklarla ilgili alanda birtakım duygusal krizler veya pasif agresif durumlar meydana getirebilir. Bunun bilincinde olursanız bu Mars transitini daha kolay atlatmak için çaba gösterebilirsiniz. Özellikle 15 Nisandan sonra Chirona olan sert açısı bu etkileri daha da belirgin hale getirebileceği için bahsettiğimiz konularda dikkatli olmalısınız.

20 Nisanda Koç burcunda 2. evinizde güçlü bir Güneş tutulması meydana gelecek. Bugüne kadar yapmış olduğunuz işlerin emeklerin karşılığını alacağınız ve etkisi 6 aya kadar yayılabilecek bir süreç sizi bekliyor. Tüm çabalarınızın maddi karşılıklarını bu dönemde almaya başlayabileceksiniz. Ektiklerinizi biçme zamanı diyebiliriz.

Fakat 21 Nisanda Boğa burcunda meydana gelecek Merkür Retro hareketi 15 Mayısa kadar atacağınız adımlara yatırımlara ve çok fazla para harcamaya dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor. Bu geri hareket sizi 3. Evinizden etkilediği için sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, yanlış verilmiş kararlar, iletişimde oluşabilecek problemleri de gösteriyor. Bu yüzden bu konularda yeni adımlar atmak için 15 Mayıs tarihini beklemenizde büyük fayda var. Yine de yapmak zorunda olduğunuz yeni işler varsa çok iyi bir şekilde araştırıp başlamanız oldukça önemlidir. Müdahale edemediğiniz değişimler olur ise sizlere kadersel etkilerle gelebilir. Çünkü bu tutulma sizden gitmesi gerekeni götürecek, gelmesi gerekeni getirecektir. Akışa inanıp güvenerek size gelenleri kabul edin. Direnç göstermemeye gayret edin.

Mutlu bir Nisan ayı dilerim…

Astromühendis: Hatice Sabırlı

 İnstagram