ASTROLOJİ DERSİ 5 | DOĞUM HARİTASI

ASTROLOJİ DERSİ 5 | DOĞUM HARİTASIASTROLOJİ DERSİ 5 | DOĞUM HARİTASI

Doğum haritası nasıl okunur merak ettiyseniz astroloji eğitimi burda.

Bir doğum haritası Yükselen burçla (ASC)  başlar. Yükselen burç tamamen kişiye özeldir, onun en kişisel noktasıdır astrolojik olarak. Kişinin doğduğu yer, saat ve tarih ile oluşur yükselen burç ve aynı anda aynı mekanda doğsak da her birimizin yükselen burcu farklı farklıdır.

Doğum haritası yükselen burçla başlar dedik  ama doğum saati ve yerine göre evler birer burç kayar. Ancak burçların sırası hiç değişmez. KOÇ ile başlar, BOĞA, İKİZLER, YENGEÇ, ASLAN, BAŞAK,TERAZİ, AKREP,YAY, OĞLAK, KOVA ve BALIK burcu ile biter.


Bir astroloji haritasında, eksenler adını verdiğimiz, haritanın iskeletini oluşturan hatlar vardır. Bu eksenlerden bir tanesini ufuk çizgisi oluşturur. Diğeri ise meridyen çizgisidir. Bu iki eksen, bir astroloji haritasının en önemli unsurlarıdır. Harita oluşturulurken esas alınan temel eksenler, bunlardır. Astrolojinin temel sembolizmi de esas olarak bu eksenlerin temel anlamlarından doğar.

KUZEY YARIMKÜRE VURGUSU

Gezegenlerin çoğunluğunun (ASC) 1. Ev  ile 7. Ev ( DSC)  arasındaki yarım kürede yerleşmiş olması durumudur. Haritada ufkun altında kalan kuzey yarımküre, daha kişisel ve daha az sosyal olunan kısımdır. Bireyin kendisini, yakın ailesini ve tanıdıklarını, güney yarımküreye göre daha az bilinçli bir zihni, kişinin kendisini algılama biçiminin temellerini, "ben" ve "biz" kavramlarını ve geçmişi temsil eder. Oldukça sübjektif, duygusal yönelimli, utangaç ve çekingen yapı hakimdir. Güvenlikte olmayı, maceracılığa tercih ederler. Hatta Güvenlikte  olmak için , evde olmayı dışarıya tercih ederler. Uç noktada, dört duvar arasında yaşayabilirler veya hayata karşı duvar örebilirler. Dışarısının karmaşasından uzaklaşıp evlerinde veya tanıdıkları çevrede olmayı isterler.

GÜNEY YARIMKÜRE VURGUSU

Haritada ufkun üstünde kalan güney yarımküre, yaşamın daha az kişisel ancak daha sosyal yönleriyle ilişkili olan kısımdır. Kişiyi değil, kişinin dışında kalanları, diğer insanları, sosyal dünyayı, kuzey yarımküreye göre daha bilinçli bir zihni, kişinin sosyal dünyadaki rolünü, "sen" ve "onlar" kavramlarını ve geleceği temsil eder. Pek çok ilgi alanları vardır. Tarafsız ve objektiftir. Genç yaşlardan itibaren, yüksek oranda pratiklik ve dünyevilik söz konusudur. Etrafında gelişen durumları kendileri için nasıl avantajlı hale getireceklerini iyi belirlerler. Ün ve tanınma şansları yüksektir. Toplumsal hayatta önemli bir rol üstlenebilirler.


Astrolog arif aydın ile en iyi burç yorumları okumayı hepimiz isteriz. Koç burcu yorumu haftalık ve aylık olabilir. Boğa burcu yorumu haftalık ve aylık burç yorumları parasal konular. İkizler burcu yorumu haftalık ve aylıktır. Yengeç burcu yorumu aylık haftalık yorumlar hisleriniz. Aslan burcu yorumları aylık haftalık bu hafta sahneye? başak burcu yorumları haftalık aylık burç yorumları hayat detaylarda saklıdır. terazi burçları haftalık aylık burç yorumları ile güzelliğinize ışık tutun.  Akrep burçları aylık haftalık burç yorumları ile farkındalıktır. Yay burcu yorumları evrensel bakış. Oğlak burçları haftalık burç yorumları parasal durumlar. kova burcu haftalık aylık yorumları arkadaş ilişkilerinize dikkat edin. balık burcu haftalık ve aylık yorumları balık burçları hayal dünyasından çıkın. 

Eniyi astrolog

Tekamül astrolojisi.

psikolojik astroloji.

astrolog arif aydın

https://astroarif.com

instagram : arifaydinastroloji

https://www.instagram.com/arifaydinastroloji

https://www.facebook.com/arifaydinastroloji