5 ŞUBAT 2023 ASLAN DOLUNAYI

5 ŞUBAT 2023 ASLAN DOLUNAYI

                                

                                           KİM HAKLI KİM MUTLU ?

5 Şubat 2023 Pazar günü saat 21:30 dolaylarında Aslan burcunda bir Dolunay meydana geliyor. 16 derece Aslan/Kova hattında gerçekleşecek olan bu Dolunayın yükseleni Başak burcu. Dolayısıyla Güneş ve Ayın dışında Başak burcunun yöneticisi Merkür ve Kovanın yöneticisi Satürn de bu dolunayın başrolleri arasında olacak. Merkür oğlak burcunda ilerlerken yükselene olumlu görünümde ilerlemesine devam ediyor. Dolunayın önemli görünümlerinden bir diğerinin ise Uranüs Güneş karesi olduğunu görüyoruz. Tüm bunları hayatımızda olması gereken bazı değişim ve dönüşümlerin olduğunun altını çiziyor. Bununla beraber değişime direnen bir enerji hali de söz konusu. Bir taraftan içinde bulunduğumuz durumun değişmesi gerektiğine istek ve ihtiyaç duyup, değişimle birlikte daha rahat ve özgür olacağımıza inanmak isterken, bir taraftan da bu değişimlerin sonucunda belki daha büyük sıkıntı ve engellerle karşı karşıya kalma ihtimalinden korkuyor olabiliriz. Dolayısıyla bu korkular değişime direnç oluşturuyor.

Ay'ın 11. Evde olması, yeni alanlar, sosyal çevreler, yeni ufuk ve vizyon arayışı içerisinde olduğumuzu gösteriyor. Çaba gösterdiğimiz emek harcadığımız konulara bu dolunayla birlikte biraz mola verip, yorucu işleri kaygıları endişeleri bir kenara bırakıp, keyifli eğlenceli kendimizi iyi hissettiğimiz alanlara yönelmek isteyebiliriz. Yükselen yöneticisi Merkür'ün Plütona doğru ilerliyor olmasının anlamı başkalarına hizmet ederken, haketmeyen kişilere fazla çaba harcamanın bizi ne kadar yorduğunu düşündürebilir. Ayın Aslan burcu konumu kendi merkezimizde yaratıcılığımızla, yeteneklerimizle ön planda olma ihtiyacını vurguluyor. Bir potansiyelimizi ortaya çıkarmak için başkalarına ihtiyacımız var mı başkalarının bana ne ölçüde katkısı var sorusunu sorgulayacağımız bir Dolunay süreci. Zaten Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcunda 8. Ve 9. Evlerde olması bu soruya cevap veriyor. Başkalarıyla iş birlikleri içerisinde olacağımızı birlikte hareket etmemiz gerektiğini Ay düğümlerinin Dolunay konumları da gösteriyor. Mars Güneş üçgeni ise bu işbirliklerinde odak noktasının konunun kendisi mi yoksa birlikte ilerleyeceğimiz insanlar mı olduğunu sorgulatacak. Ay Aslan ise konu aşk ise kişiyi severek iş ise para kazandığınız yöntemi severek ilerletmek isteyecek. Sevmeden yapacağı iş ve konularla olmak istemeyecektir. En iyi yaptığımız işleri yetenekleri ortaya koyarken başkalarının fikirlerine de açık alan bırakmamız gerekebilir. Dolunaylarda genellikle gerilimli enerjiler hakim olurken bu dolunayın olumlu açıları hayatımızdan çıkması gereken vadesi dolan insanları güzel bir şekilde uğurlayabileceğimizi ve Jüpiterin 7. Ve 8. Evlerdeki yerleşimi ise yeni insanlar ortaklıklar için hayatımızda yer açmamız gerektiğini vurguluyor. 

Yükselenin Neptün ile olan karşıtlığı önünü görmede bulanıklık net olamama sezgisel mi olmalıyım mantıksal mı noktasında kafa karışıklıkları yapabilir. İkizlerdeki Marsın Jüpitere olumlu açısı ilişkilerde var olan sorunların çözüme kavuşmaları yönünde destekleyici bir görünümde. Sezgisellikten ziyade mantıksal yaklaşımlar bu dönemde daha avantajlı olabilir. Ay Aslan kendini göstermek ve haklı olduğunu iddia etmek isteyecektir. Buradaki asıl hedef yaptığımız iş ve yeteneklerle takdir görmek beğenilmek olmalıdır.  Bu dönemde karşı taraftan gelen tekliflere ve önerilere hayır demek yerine açık olmak bazı maddi fırsatlara kapı aralayacaktır. Sağlık ile ilgili olarak ise bu Aslan Dolunayı kalp sağlığı, ani şeker tansiyon yükselmesi, ani gelişen ameliyat ve operasyon gibi durumların tetiklenebileceğini söylüyor. Ayrıca fiziksel yaralanmalara kazalara karşı da dikkatli olmakta fayda var. Dolunayın Dubhe sabit yıldızıyla kavuşumda olması sebebiyle bazı sert hava değişimlerini ya da doğal afetleri tetikleyebilir. Bu dönem sağlık ile ilgili konulara para harcayabiliriz. Karşı cinsle yüzleşme, anlaşma, orta yolda buluşma gibi gelişmeler yaşanabilir. Kadın erkek ilişkileri, maddi konular, cinsellikle bağlantılı potansiyeller, aile kurma ev kurma gibi konularda ani gündemler meydana gelebilir. Özellikle çocuklarla ilgili hertürlü konu büyüyebilir, çocuk dünyaya getirme kararları alınabilir veya çocukların eğitimleriyle alakalı tamamlanmalar yaşanabilir. Bir işe ilişkiye başlama kararı alınabilir. Ya da iş ortamıyla alakalı pozisyon değişikliklerine gidilebilir. Gelecek olan konu herneyse güzel gelişmeler kaydedilebilir. Genel olarak çok bereketli bir Dolunay olacağınız söyleyebiliriz. Dolunaydan sert açılar alacak olan burçlar Boğa, Akrep, Aslan, Kova iken; şanslı olan burçlar Koç, İkizler, Terazi ve Yay burçları. Oğlak ve Balık burçları harita yerleşimlerine göre ani olumlu veya olumsuz olaylarla karşılaşabilecekken, Yengeç ve Başak burçları nötr yani çok fazla etki almayacak tarafta kalıyorlar. Dolunay herkes için dolu dolu hayırlarla gelsin..

Burçların dikkat etmesi gereken konular;

Koç; İlişkilerde öfkeyle kalkıp zararla oturmamaya dikkat. İçinde aklında ne varsa hepsini döküp özgürleşmen gereken ilişkilerden zaten özgürleşeceksin..

Boğa; Ev, aile, yuva ve ebeveynlerinizle olan konularda gerginlikler yaşanabilir dikkat. Ani bir ev almak veya satmak gündeminize gelebilir. Ev içi bakım onarım tadilatlarınız varsa bu işleriniz tamamlanabilir..

İkizler; Eğitimler, seyahatler, sosyal medya hukuk, kardeşler, yakın ve uzak akrabalarınız ile ilgili konular gündeminize gelebilir. Pire için yorgan yakmamayı bu iki hafta felsefe edinin..

Yengeç; Maddi ve finansal konularda önemli kararlar gündemde olabilir. Gelir giderlerinizle alakalı haberler alabilirsiniz. Ödemeleriniz borçlarınız varsa bu dönemde tamamlanabilir. Sağlık ile ilgili konulara dikkat..

Aslan; Eş ve evlilik içerisindeki gerilim ve çatışmalara dikkat etmelisin. Bu Dolunay sizlerin sözünüzü esirgemeden söyleyebileceğiniz bir süreç olacak. Estetik operasyon kararları almak isteyebilirsiniz. Kaza ve yaralanmalara açık bir zaman dilimi olduğu unutulmamalı..

Başak; Dış dünyadan izole olup içinize kapanmak isteyebilirsiniz. Hastane veya kapalı ortamlarla alakalı bağlantılar ani bir şekilde gündeme gelebilir. Bilinçaltı korkularınız tetiklenebilir. Gizli düşmanlarınız gün yüzüne çıkabilir.

Terazi; Arkadaş çevrenizde eleme ve ayıklamaya gidebilirsiniz. Arkadaşlıklarınız ve ikili ilişkilerinizde ani gelişen durum ve olaylar dengeyi korumakta güçlük çıkarabilir. Kopma noktasına getirebilir..

Akrep; Kariyeriniz ve iş hayatınızda ani gelişmeler meydana gelebilir. Fevri kararlar alabilirsiniz. İş veya iş pozisyonu olarak değişikliklere gidebilirsiniz. Patronlarla olabilecek çatışmalara dikkat. İlişkilerinizi ciddi boyutlara taşıyabilirsiniz..

Yay; Eğitimler ve yurt dışı bağlantılı konular, hukuksal süreçler ani bir şekilde gündeminizi oluşturabilir. Bazı kararlar aldırabilir. Eylem noktasına geçmek için kendinizi hazır hissedebilirsiniz.

Oğlak; Ödemeler, borçlar, krediler, eşin kazançlarıyla alakalı konularda tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Borsa kripto gibi riskli yatırımlarda ani dalgalanmalara dikkat etmelisiniz. Sağlıkta ani gelişen operasyonlar için bütçe ayırmak durumunda kalabilirsiniz..

Kova; Eş ortak ve partnerlerle olan ilişkilerinize son derece dikkat etmelisiniz. Evliliklerin bu dönemde tehlikeye girme riski var. Karşı karşıya gelme köklü kararlar alma gibi durumlar gelişebilir..

Balık; Ani gelişebilecek sağlık sorunları can sıkabilir. İş ve çalışma ortamlarınızla alakalı konular netlik kazanabilir. İş arkadaşlarınızda olabilecek gerilimlere dikkat. Evcil hayvanlarınız var ise onların sağlığına bu dönemde ekstra özen göstermelisiniz..

 instagram

Astromühendis: Hatice Sabırlı